پایگاه اینترنتی رسمی خانه خورشید
Header

گزارش مارتن بازگشت

به نام یگانه خالق هستی بخش

گزارش ماراتن بازگشت

موسسه زنان خورشید پس از چندین ماه تلاش بی وقفه در سومین جمعه مهر ماه در تاریخ 17/7/94 اقدام به برگزاری برنامه ماراتن زنان بهبود یافته با عنوان ” ماراتن بازگشت” و با هدف توانمند سازی زنان بهبود یافته، برانگیختن امید و نشاط در بهبود یافتگان، ایجاد انگیزه ترک در مصرف کنندگان فعلی، ایجاد حساسیت و مسئولیت همگانی در جامعه، آگاهی بخشی در زمینه پیشگیری و کنترل ایدز کرد.

قبل از شروع رسمی برنامه ، گروه اجرایی و گروه های داوطلب با شور و اشتیاق برای ایجاد هماهنگی بیشتر و تدارکات لازم از ساعت 7 صبح در مرکز حضور داشته تا مراسم به بهترین نحو اجرا گردد.

با نزدیک شدن به ساعت 9 ، عزیزان بهبود یافته که از هفته ها قبل به صورت داوطلبانه ثبت نام کرده و تشکیل پرونده داده بودند، در خانه خورشید حضور یافته و با صرف صبحانه و پذیرایی و دریافت وسایل لازم از جمله کفش ورزشی، کاور منقوش به طرح ها و پیام های بهبودی و پاکی، عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر به سمت محوطه فضای سبز جنب مرکز رفته تا با انجام نرمش و گرم کردن بدن خود که با هدایت گروه ورزشی “برای تو نیک” صورت گرفت، خود  را برای ماراتن حقیقی زندگی آماده و مهیا کنند.

شرکت کنندگان با امیدی در دل و برقی در چشمان خود با در دست گرفتن پلاکاردی با شعار” دست هایت را به من بده تا در راه پاکی قدم برداریم” و همچنین حمایت و همراهی حامیان و داوطلبانان و میهمانان این ضیافت پاک،  قدم به مسیر بهبودی و پاکی گذاشتند تا با عبور از پارک های حقانی و هرندی ( به عنوان آسیب خیزترین فضای بی دفاع شهری و بزرگترین محل تجمع معتادان)، خواجوی کرمانی و بهاران پیام امید و وعده پاکی را به کسانی که در گذشته، با آنها هم مسیر بودند، برسانند و در طول مسیر زنانی را که روزی خودشان مثل آنها بودند را به همراهی دعوت می کردند.

شرکت کنندگان پس از طی حدود سه کیلومتر و گذر از چهار پارک در منطقه دوازده تهران به سمت خانه خورشید حرکت کردند . در بدو ورود با گل های زرد و سفید داوودی به آنها خوشامد گفته شد و سپس به سمت محل پذیرایی راهنمایی شدند. اینجا همان جاست که عزت نفس و انسانیت  موج می زند. اینجا قطعه ای از بهشت است که ارزش هر کس به انسان بودن و شریف بودن اوست. پس از استقرار همه شرکت کنندگان و میهمانان برنامه در حیاط خانه خورشید با شیرینی و چای پذیرایی شدند، سپس خانم لیلی ارشد مدیر عامل و خانم منشی زاده مدیر داخلی مرکز هر کدام سخنی کوتاه که حاصل سالها تجربه و دیده ها و دانسته هایشان بود را در پیام های پاکی ، بهبودی ، امید، رهایی و سپاسگزاری به همه کسانی که با همدلی و یک رنگی در این مراسم شرکت کردند، رساندند. در ادامه نیز به رسم یاد بود جوایز نقدی و غیر نقدی شامل: پنج جایزه 300 هزار تومانی، پنج جایزه 200 هزار تومانی ،سه جایزه 250 هزار تومانی به سه پیشکسوت بهبود یافته، پنج پلوپز ، نه عدد گرم کن ورزشی و تعداد زیادی بن 50 هزار تومانی به همراه کیف لوازم بهداشتی شامل حوله، مسواک ، خمیردندان، صابون و … به همه شکرت کنندگان و برندگان مسابقه پرسشنامه اهدا شد.سپس گروه نوازندکان کا با معرفی جمعیت امام علی (ع) در این مراسم حضور داشتند، با ایجاد فضایی شاد و فرح بخش، لحظاتی شاد و بیاد ماندنی را برای شرکت کنندگان و میهمانان ایجاد کردند تا خاطره روزی لبریز از شادمانی درونی، رهایی و آسودگی عمیق را در ذهن و قلب تک تک همراهان این جشن به یادگار گذارند.

در پایان مراسم نیز از شرکت کنندگان و میهمانان با صرف ناهار پذیرایی به عمل آمد.

همه ما در خانه خورشید صمیمانه از همه عزیزانی که با حضور قلب دستان ما را در برگزاری و اجرای این برنامه به گرمی فشردند ، بینهایت سپاس گزاری کنیم. همچنین از میهمانان گرامی و ورزشکاران عزیز تیم های ملی خانم ها طنین نراقی،پریا نوروزی، گلناز فائزی و مینا جراحی، خبرنگاران، عکاسان ،خبرگزاری ها که پوشش  خبری این برنامه را بر عهده داشتند، قدردانی می کنیم.

امید که این برنامه که همدلی و همیاری تک تک عزیزان را همراه داشت،گامی موثر و تاثیر گذار در مسیر بهبودی ، پاکی و رهایی نه چندان دور در آینده ای روشن برای تمام سوء مصرف کننده بوده باشد