پایگاه اینترنتی رسمی خانه خورشید
Header

ویژه فروردین 94

یاران و همراهان گرامی
با عرض ادب و احترام. یکبار دیگر فرا رسیدن بهار زیبا را تبریک می گوییم.
مدیریت و همکاران خانه خورشید لازم می دانند تا شما را که همیشه همراهمان بودید در جریان آخرین اخبار و تصمیم گیری های مرکز قرار دهیم.
در فروردین 1394 سه ماهی می شود که ما فعالیت متادون درمانی مرکز گذری را به مؤسسه دیگری تحویل داده ایم.
با مشورت بسیار با همکاران و براساس تجربیاتمان که بسیار گرانسنگ اما سخت بود، بر آن شدیم تا توجه و حمایت های خود را برای گروهی دیگر از زنان آسیب دیده که هم اکنون نیز در معرض آسیب قرار دارند، اما قدم بسیار بزرگی را برای خود برداشته اند قرار دهیم.
ما گروه هدف خود را زنانی در نظر گرفتیم که قطع سوء مصرف داشته و در حال بهبودی می باشند. آن ها شرایط مناسبی ندارند، امکان لغزش و سوء مصرف تهدیدیشان می کند، دارای فرزند می باشند و همسران بسیاری از آن ها در کنارشان نیستند و مدت هاست که خانواده را ترک کرده اند.
این گروه پس از قطع مواد مخدر و محرک تصمیم برای یک زندگی سالم مشکلاتی دارند از جمله: نداشتن شغل و درآمد مناسب، طرد خانواده، نداشتن سرپناه یا اتاقی برای زندگی با فرزند، هزینه های زندگی و فرزندشان، داشتن ارتباطات و تجربیات خاص در دوران مصرف که آسیب زننده است. مشکلات حقوقی (مثل نداشتن شناسنامه خود و فرزند، مسائل طلاق، صیغه های ثبت نشده و فرزند حاصل از این رابطه، ثبت گواهی فوت همسر و …) قطع ارتباط آن ها با خانواده و نبود هر رابطه عاطفی و مناسب و…
اگر آنان امکان دریافت حمایت های اجتماعی مناسب مانند دریافت خدمات مددکاری اجتماعی و مشاوره های حقوقی و روانشناسی، مهارت آموزی، حرفه آموزی، امکان اشتغال، حمایت های محدود مالی و کمک برای تهیه اتاق، خدمات درمانی و بهداشتی، امکان ارتباط مناسب با خانواده و در نهایت توانمند شدن را نداشته باشند، در بسیاری موارد احساس تنهایی و مشکلات سبب می شود تا آن ها به اجبار به سوء مصرف روی آورند.
با این تفکر تصمیم گرفتیم تا این گروه از زنان و فرزندان آن ها را که قابلیت های خوبی دارند مورد حمایت قرار دهیم و از افراد متخصص کمک بگیریم تا پرتوان و حرفه ای امور را پیش ببریم. به این منظور چندین طرح به سازمان های مرتبط ارائه کردیم و آمادگی خود را برای اجرای طرح ها اعلام کرده ایم.
امیدواریم با حمایت های لازم بتوانیم مانند گذشته الگوی مناسبی در این مسیر ارائه کنیم و صدای زنانی باشیم که تلاش می کنند تا سالم زندگی کنند.
در این راه ما مانند گذشته به همدلی، همفکری، توجه و حمایت های شما نیازمندیم. ما در کنار شما می توانیم قدم های مؤثری برداریم و گروه هدفمان را در این راه خطیر همراهی کنیم.
نظرات و پیشنهادات خود را از ما دریغ نکنید.
مکان و تلفن ما تغییر نکرده است.
نشانی: خیابان شوش، بعد از ایستگاه مترو، کوچه علیزاده، سمت راست، بعد از پارک حقانی، پلاک3
شماره تماس:55819991