پایگاه اینترنتی رسمی خانه خورشید
Header

سخن آغازین

درود گرم ما را پذیرا باشید. شما نُه سال همراه ما بودید، با کمک و پشتیبانی شما توانستیم نشیب و فرازهای این راه دشوار را به سختی و با موفقیت پشت سر بگذاریم، مسائل و مشکلات زنان سوء مصرف کننده، فرزندان آن ها، زنان در معرض آسیب را مطرح کنیم و در حد توانمان حمایت بطلبیم. روزهایی غمگین شده و گریستیم و زمانی با هم خندیدیم. گرچه غم و اندوه ما برای تحمل سختی ها و پرداختن به رفع مشکلات بیش از شادی هایمان بود. اما چون هدف انسانی و ارزشمند بود، سختی ها را پذیرفتیم.

ما در کنار شما از کوره راهها گذشتیم. گرچه هنوز تا قله مقصودمان راه زیادی مانده است.

به هر حال توان ما محدود و مشکلات بسیار. بخصوص وقتی که قرار است از زنان حمایت کنی و سازمان های مرتبط و قوانین به هر دلیلی تو را همراهی نکنند و زمانی حتی مانعی باشند برای حمایت از زنانی که امروز بی پناه هستند و همه آن ها را طرد می کنند و مقصر می شناسند.

براساس تجربیات این سال ها، قدری مسیر خود را تغییر دادیم و قرار شد تلاش متفاوتی را در همین راستا داشته باشیم.

گروه همکاران خانه خورشید برای آموزش و پیشگیری از بیماری های عفونی از قبیل اچ ای وی/ایدز و هپاتیت، یاری رسانی به زنان در حال بهبودی که قطع مصرف دارند و فرزندان دختر آن ها فعالیت و برنامه های خود را ادامه می دهد و با این امید که این گروه در شرایط سخت و دشوار تلاش می کنند تا سلامت خود را حفظ کنند، بار دیگر دچار لغزش نشنوند. ما امید داریم با آموزش، حرفه آموزی، امکان اشتغال، مهارت آموزی، کمک های فکری، تهیه مسکن و سرپناه از ابتلا به اچ ای وی/ایدز که در حال حاضر رو به گسترش است پیشگیری کنیم.

ما هم چنین تلاش می کنیم تا با حمایت از زنان و فرزندان آن ها و نیز دختران جوان در معرض آسیب در این منطقه از شهرمان، شرایطی را فراهم کنیم تا آنان بتوانند با مراجعه به خانه خورشید کمک های فکری، درمانی، مسکن و معاش، اشتغال و… را دریافت کنند و مسیر بهتری را برای رفع مشکلات خود انتخاب کرده تا درگیر مصائب بزرگتر نشوند.

در این مقطع لازم دیدیم به اطلاع همه شما برسانیم که فعالیت متادون درمانی و مرکز گذری به مؤسسه دیگری واگذار شده است. اما تلاش های ما برای کمک به زنان آسیب دیده مراجع در این مرکز همچنان ادامه دارد.

طی این مدت کمترین آسیب، مقاومت و آزار از جانب زنان مراجع بود، مشکلات و محدودیت های رسیدن به موفقیت ها از جانب دست اندرکاران امور بیشتر. اما از حق نگذریم مصرف رو به افزایش شیشه و آثار و تبعات خشونت بار آن را نمی توان نادیده گرفت.

با امید اینکه هم چنان ما را تنها نگذارید و از کمک های فکری، تخصصی و مالی شما برای بهبود شرایط گروه هدف بهره مند شویم.

ما زنده بر آنیم که آرام نمانیم                     موجیم که آسودگی ما عدم ماست