پایگاه اینترنتی رسمی خانه خورشید
Header

سالگرد تاسیس کلینیک دندانپزشکی

“بزرگداشت اولین سالگرد تأسیس کلینیک دندان پزشکی مؤسسه زنان سرزمین خورشید”

به گزارش روابط عمومی انجمن دندان پزشکی روز دوشنبه 16 بهمن مراسمی به مناسبت بزرگداشت اولین سال تاسیس کلینیک دندان پزشکی موسسه خانۀ خورشید، توسط کمیتۀ نیکوکاری انجمن دندان پزشکی ایران  و موسسۀ زنان سرزمین خورشید، در محل این موسسه و با حضور اعضاء کمیتۀ نیکوکاری  فعال در  خانۀ خورشید، حامیان مالی طرح و خانم ارشد مسئول این موسسه برگزار شد.                                 در این بزرگداشت دکتر بیات موحد مسئول کمیتۀ نیکوکاری انجمن دندان پزشکی ایران ضمن ارائۀ گزارشی از نحوۀ ایجاد این کلینیک و سابقۀ آن اظهار داشت: در فعالیت ها خیرخواهانه و داوطلبانه جذب نیرو مهمترین بخش کار است و این موضوع برای بیماران اچ آی وی به مراتب سخت تر است. وی در ادامه افزود : در این کار سه گروه همکاری داشتند اول پزشکان خیری که بدون هیچ ادعائی حاضر به درمان مددجویان این موسسه شدند دوم خیرینی که دارو و تجهیزات را فراهم کردند و سوم مسئول موسسه خانم ارشد که مکان و شرایط را برای تجهیز کلینیک فراهم نمودند.
در ادامۀ جلسه ضمن بحث و بررسی در مورد روند کار و پیشنهاد به منظور گسترش فعالیت های کلینیک دندان پزشکی موسسه خانۀ خورشید به سطوح بالاتر درمان از جمله  درمان ریشه و روکش، خانم ارشد گزارشی از درمان های انجام شده در این موسسه طی یک سال گذشته ارائه نمود. وی همچنین افزود تاسیس کلینیک دندان پزشکی بهترین هدیه ای بود که طی این سال ها به ما داده شده. من بارها به چشم خود شاهد بودم مددجویانی را که مدت ها بود پاک شده و به کار مشغول بودند ولی به دلیل دردهای شدید دندانی و اینکه مطب های بیرون حاضر به پذیرش آنها نبودند مجددا به اعتیاد روی آوردند. این کلینیک ضمن ارائه خدمات دندان پزشکی به مددجویان ما نقش مهمی نیز در روحیه و هویت بخشیدن به آنان دارد.
در ادامه جلسه لوح تقدیری به دندان پزشکان داوطلبی که یک سال گذشته در این کلینیک مشغول به کار بوده اند و نیز آقای گلنار که در طی یک سال گذشته تجهیزات و لوازم کلینیک را تامین نموده بودند به رسم یادبود اهدا شد. قابل ذکر است موسسه زنان سرزمین خورشید نزدیک به 12 سال است که در محلۀ شوش تهران به منظور حمایت از زنان با سابقۀ اعتیاد و بیماری اچ آی وی تأسیس شده است که در حال حاضر در زمینۀ اشتغال این دسته از زنان فعالیت های کارآفرینی نیز انجام میدهد.

image1