پایگاه اینترنتی رسمی خانه خورشید
Header

اختصاص تمام عواید فروش مستندهای ناصر صفاریان به خانه خورشید

به مناسبت روز ملی سینما، ناصر صفاریان اعلام کرد عواید حاصل از فروش اینترنتی تمام فیلم‌های مستندِ دارای مجوز خود را به خیریه خانه خورشید اهدا می‌کند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر صفاریان اعلام کرد عواید حاصل از فروش اینترنتی تمام فیلم‌های مستندِ دارای مجوز خود را در ایران، از طریق سه سایت «فیلم نت»، «پلان» و «تی وی نت»، به طور کلی و برای همیشه، در اختیار خیریه «خانه خانه خورشید» قرار داده است.

صفاریان می‌گوید: «گرچه فروش فیلم‌های مستند، قابل مقایسه با آثار سینمای اکران نیست و این یک امر طبیعی و همه جایی است، ولی به گفتهٔ مدیران این سایت‌های اینترنتی، اغلب فیلم‌های من، مستندهای پرمخاطبی بوده‌اند.»

او می‌افزاید: سود حاصل از تماشای این آثار از طریق این سه درگاه، به‌طور مستقیم به حساب خانه خورشید واریز خواهد شد.

اغلب این یازده مستندی که در این سه درگاه اینترنتی عرضه شده، درباره چهره‌های شناخته شده‌ای چون فروغ فرخ‌زاد، احمدرضا احمدی، خاطره پروانه و… است  که بیشتر در حوزه ادب و هنر فعالیت داشته‌اند. «سرد سبز»، «اوج موج»، «جام جان»، «وقت خوب مصائب»، «بانو مرا دریاب»، «خاطره در قاب»، «آزادی در مه» و «آواز آفتاب» تعدادی از این آثار هستند که توسط صفاریان کارگردانی شده‌اند. دو فیلم «امپراتور و ما» و «پابه‌پای آزادی» هم دو فیلم دیگری‌ست که توسط او تهیه شده  و درباره آکیرا کوروساوا و انستو چه گواراست.

mrsaffarian